PEFC certifikace AAA
Sušické lesy a služby, s.r.o.
Na Hrázi 270
342 01 Sušice
Drobečková navigace

Úvod > Volný čas > Cyklostezka

Cyklostezka

Otavská cyklistická stezka aneb putování krajem Karla Klostermanna.

Otavská cyklostezka začíná v šumavské obci Modrava a vede podél řeky Vydry a Otavy, prochází přes Sušici, Horažďovice, Katovice, Strakonice a končí až na Zvíkovském Podhradí. Její celková trasa měří 166 km.

Sušický úsek cyklostezky měří necelých 11 km, z toho více jak 8 km vede mimo motorovou dopravu.  Cestou jsou zbudována 3 odpočinková místa s informačními tabulemi, na kterých je umístěna mapa se základními informacemi o zajímavých místech v okolí, přístřešky s posezením a kolostavy. Cyklostezku zatraktivňují herní prvky pro děti a lavičky vybízející k příjemnému posezení ve stínech stromů. Klasický asfaltový povrch uprostřed lesnaté krajiny podél řeky Otavy, umožňuje příjemnou jízdu cyklistům i vyznavačům in-line bruslení, láká i rodiny s kočárky. V zimním období ji využívají i běžkaři. Cyklostezka je udržována od jara do podzimu.

Město Sušice realizovalo projekt výstavby svého úseku cyklostezky za podpory Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Jihozápad (ROP Jihozápad). Realizován byl v letech 2008-10. Z fondů Evropské unie na ní byla vyčerpána dotace v celkové výši 24 006 398,- Kč.

Cyklostezka


Bez názvu.png 1.png 2.png 3.png

Odpočinková místa


Páteček

Bez názvu.png Bez názvu.png Bez názvu.png Bez názvu.png

Chatová osada

Bez názvu.png Bez názvu.png Bez názvu.png Bez názvu.png

 

Vodácké tábořiště

Bez názvu.png Bez názvu.png Bez názvu.png Bez názvu.png