PEFC certifikace AAA
Sušické lesy a služby, s.r.o.
Na Hrázi 270
342 01 Sušice
Drobečková navigace

Úvod > Volný čas

Volný čas

Volný čas je doba, kterou jednotlivec svobodně tráví různými činnostmi na základě svých zájmů, nálad a pocitů a to po splnění všech svých pracovních či studijních, rodinných a fyziologických potřeb. V dětství a dospívání je jedinec schopen obsáhnout široké spektrum zájmových aktivit, kdežto v pozdějším věku se okruhy zájmů zužují, snižuje se jejich frekvence a prohlubují se znalosti u stávajících.

Naplňování volného času aktivitami hraje významnou roli při utváření osobnosti mladého člověka a jeho pozitivní socializaci. Hlavní součástí volnočasových aktivit je sport, který naplňuje zdravý životní styl v mnoha oblastech.

Město Sušice neustále vytváří podmínky pro aktivní trávení volného času, realizaci dětí a mládeže v oblasti jiných zájmů, relaxaci i odpočinek pro občany všech věkových kategorií.

Když pomineme sportovní a volnočasové instituce ve městě, můžeme dětem nabídnout hraní si na celkem 8 dětských hřištích ve městě a ve Chmelné se zajímavými atrakcemi. Procházku lehkou naučnou stezkou „Hrátky se zvířátky“, kde se dozví spoustu informací o zvířátkách, které žijí v našich lesích. Pro všechny je určena „Sušická pavučina“, jež čítá celkem 20 km stezek, se spoustou zajímavostí nejen z historie města, architektonických a kulturních památek, ale i z fauny a flory kolem nás, načež budete pokaždé odměněni nádherným výhledem na Sušici z jejích vrcholů. Navíc se můžete zapojit do soutěže a sbírat opisy z jednotlivých tras pavučiny do soutěžního pasu, který si můžete vyzvednout v Informačním centru. Zpestření naleznete i na Otavské cyklistické stezce, jejíchž necelých 11 km si můžete projet na kole, in-line bruslích či v zimě na běžkách. Dříve narozeným občanům je určeno hřiště pro seniory, mladším občanům 2 workautové hřiště a trampolíny Eurotramp Kids Tramp.

My se staráme o všechny zmíněné stezky a hřiště k vaší spokojenosti. Prostředky, které věnujeme kontrole a údržbě, jsou investovány do dobré věci.

Dále zajišťujeme veškeré technické zázemí pro tradiční kulturní akce pořádané městem Sušice ve spolupráci s různými spolky. V rámci akcí je připraveno velké nebo malé pódium, stánky, stany a pivní sety, jež jsou nezbytnou součástí všech připravovaných kulturních akcí.

dětské hřiště dětské hřiště mmontáž ukazatelů