PEFC certifikace
Sušické lesy a služby, s.r.o.
Na Hrázi 270
342 01 Sušice
+420 376 522 940
Drobečková navigace

Úvod > Volný čas > Cyklostezka

Cyklostezka

Otavská cyklistická stezka aneb putování krajem Karla Klostermanna.

Otavská cyklostezka začíná v šumavské obci Modrava a vede podél řeky Vydry a Otavy, prochází přes Sušici, Horažďovice, Katovice, Strakonice a končí až na Zvíkovském Podhradí. Její celková trasa měří 166 km.

Sušický úsek cyklostezky měří necelých 11 km, z toho více jak 8 km vede mimo motorovou dopravu.  Cestou jsou zbudována 3 odpočinková místa s informačními tabulemi, na kterých je umístěna mapa se základními informacemi o zajímavých místech v okolí, přístřešky s posezením a kolostavy. Cyklostezku zatraktivňují herní prvky pro děti a lavičky vybízející k příjemnému posezení ve stínech stromů. Klasický asfaltový povrch uprostřed lesnaté krajiny podél řeky Otavy, umožňuje příjemnou jízdu cyklistům i vyznavačům in-line bruslení, láká i rodiny s kočárky. V zimním období ji využívají i běžkaři. Cyklostezka je udržována od jara do podzimu.

Město Sušice realizovalo projekt výstavby svého úseku cyklostezky za podpory Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Jihozápad (ROP Jihozápad). Realizován byl v letech 2008-10. Z fondů Evropské unie na ní byla vyčerpána dotace v celkové výši 24 006 398,- Kč.

Cyklostezka


Cyklostezka Cyklostezka Cyklostezka Cyklostezka

Odpočinková místa


Páteček

Páteček Páteček Páteček Páteček

Chatová osada

Chatová osada Chatová osada Chatová osada

 

Vodácké tábořiště

Vodácké tábořiště Vodácké tábořiště Vodácké tábořiště Vodácké tábořiště